Warszawa, dnia 23 sierpnia 2019 roku

Fundacja Światło Dla Życia                                                      
Ławki, ul. Zielonych Sosen 4
05-505 Prażmów
                                                                        

Co 6 minut na świecie umiera jedna osoba chora na anoreksję.

Szanowni Państwo,
                        na wstępie chciałabym się przedstawić. Nazywam się Ewa Galus-Raczyńska, jestem dziennikarką. Mam 61 lat i mimo wieku, bardzo wiele planów na przyszłość. Wszystkie wiążą się z fundacją, którą założyliśmy wspólnie z mężem w 2012 roku. Nasza organizacja skupia osoby cierpiące z powodu zaburzeń odżywiania. Jako pierwsi w Polsce i jak dotąd praktycznie jedyni, stale pomagamy każdemu, kto się do nas zwróci. Początkowo była to pomoc niewielka. Udzielaliśmy telefonicznego wsparcia w ramach doradztwa. Jednak potrzeby chorych, skłoniły nas do jej poszerzenia. Taka była wtedy potrzeba chwili. Założyliśmy poradnię, a potem stacjonarny ośrodek specjalistyczny, w którym z pomocą lekarzy i psychoterapeutów leczymy anoreksję, bulimię i kompulsywne objadanie. Niestety, w Polsce leczenie zaburzeń odżywiania nie jest finansowane przez rząd, nie ma więc refundacji NFZ. Dlatego organizujemy zbiórki pieniędzy na terapię dla naszych podopiecznych. Do tej pory zebraliśmy prawie milion złotych. Przez te wszystkie lata wypracowaliśmy także  skuteczny, autorski program terapii. Dzięki niemu młodzi ludzie systematycznie powracają do zdrowia, ciesząc się swoją młodością i szczęśliwym życiem.

                        Praca w fundacji stała się celem naszego życia, naszą misją. Na potrzeby ośrodka oddaliśmy własny dom, który dziś jest już za mały, by pomieścić wszystkich potrzebujących. A problem staje się coraz bardziej palący, narasta lawinowo. Naszym marzeniem jest otwarcie nowego, większego ośrodka, w którym będziemy mogli udzielać pomocy większej liczbie pacjentów. Tylko uważne, ciepłe, przepełnione empatią spojrzenie na problemy naszych podopiecznych może pomóc im w powrócić do pełni sił psychicznych i fizycznych.

                        Abyśmy mogli zrealizować plan uruchomienia nowej placówki, spełniającej wymogi NFZ, musimy zebrać pieniądze na comiesięczny czynsz. Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w myśl art. 3 ust. 2 oraz 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie odliczeniu od dochodu w kwocie nie większej niż 6% jego wysokości podlegają darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (czy to w skali miesiąca, czy też roku).Cały czas szukamy więc realnego wsparcia w naszym przedsięwzięciu. Mimo, że nasze know-how w zakresie skutecznego leczenia zaburzeń odżywiania jest nie do przecenienia na skalę europejską (leczą się także u nas Polacy z wielu krajów Europy), to z racji tego, że jesteśmy organizacją pozarządową, według polskiego prawa bankowego, nie mamy możliwości zaciągnięcia kredytu na potrzeby uruchomienia nowej placówki leczniczej. To zamyka nam drogę do dalszej, szerszej i skutecznej pomocy.

                        Szanowni Państwo, bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdybyście pomogli nam opłacać co miesiąc część czynszu. Mamy nadzieję, że jest to możliwe, tym bardziej, że od wielu lat nikt w Polsce nie traktuje poważnie zagrożenia płynącego z zaburzeń odżywiania. Jesteśmy coraz bliżej epidemii, która może poczynić większe spustoszenie w życiu młodych ludzi niż depresja. A przecież młodzież, którą najczęściej dotykają zaburzenia odżywiania to nasza przyszłość. Czy chcemy stawiać na młodzież chorą psychicznie? Wierzymy, że zwracamy się do wyjątkowo wrażliwych i dobrych ludzi. Jesteśmy przekonani, że Wasza pomoc jest możliwa i może być skuteczna, przynosząc wymierne efekty bardzo wielu młodym osobom.

                                                                              Licząc na wsparcie, pozostajemy z wyrazami szacunku,
Ewa Galus-Raczyńska
Piotr Raczyński

numer konta bankowego: 27175000120000000035285016
https://swiatlodlazycia.org.pl

http://centrum.swiatlodlazycia.org.pl

https://swiatelkozycia.pl

W jaki sposób możesz pomóc?

otyłość leczenie, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia otyłość leczenie, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia otyłość leczenie, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

PŁACĘ ONLINE

Dokonaj darowizny poprzez płatności elektroniczne. Jest to szybka, wygodna i przede wszystkim bezpieczna forma pomocy. Płatności online realizowane są przez system PAYU.

DRUK WPŁATY

Jeśli chciałbyś dokonać darowizny za pośrednictwem Poczty Polskiej, przygotowaliśmy odpowiedni wzór formularza wpłaty, który możesz wydrukować przed wizytą na poczcie.

DAROWIZNA

Możesz przekazać nieodpłatnie przedmioty niezbędne w naszej codziennej pracy. Zaoszczędzone wówczas pieniądze, możemy przeznaczyć na pomoc naszym podopiecznym. 

dokonaj wpłaty pobierz druk chcę pomóc

 

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia otyłości, leczenie anoreksji Warszawa
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

otyłość leczenie, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

 otyłość leczenie, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia


Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia oferuje anoreksja leczenie i bulimia leczenie, a także otyłość leczenie.


Fundacja Światło dla Życia to placówka, która proponuje profesjonalne leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek leczenia anoreksji stosując różnorodne techniki terapeutyczne, zarówno grupowe jak i indywidualne, stara się pomóc chorym i ich rodzinom. Turnusy terapeutyczne odbywają się w profesjonalnie przygotowanym ośrodku pod okiem najlepszych specjalistów. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia oferuje nie tylko anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która także jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce niezwykle potrzebne - wskaźnik śmiertelności w anoreksji jest jednym z najwyższych wśród wszystkich chorób psychicznych i wynosi nawet 22%.  

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl