Fundatorzy Fundacji Światło dla Życia

Założycielami Fundacji Światło dla Życia jest małżeństwo Ewa Galus–Raczyńska oraz Piotr Raczyński. Ewa jest dziennikarką radiową i telewizyjną, Piotr zaś wieloletnim przedsiębiorcą oraz doradcą rynku nieruchomości. Pierwsze, ważne kroki w działalności społecznej stawiali w 1998 roku, koncentrując się na wsparciu malutkiej, trzy oddziałowej, katolickiej szkoły podstawowej numer 87 im. Świętego Franciszka z Asyżu w Warszawie, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa. Rok później byli inicjatorami i założycielami Stowarzyszenia na rzecz budowy nowego gmachu szkoły oraz poszerzenia zakresu edukacji o kolejne trzy oddziały. Prezesem stowarzyszenia został Piotr Raczyński. Efektem działań organizacji było wmurowanie we wrześniu 2001 roku kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły. Poświęcił go na specjalnej audiencji Papież Jan Pawła II. Dwa lata później otwarto nowy obiekt z nowoczesną salą gimnastyczną i boiskiem sportowym oraz kaplicą szkolną, do której krzyż wykonali rodzice jednego z uczniów, uznani warszawscy rzeźbiarze Dariusz Kowalski i jego żona Teresa Pastuszko - Kowalska. Budynek przy ulicy Teresińskiej 9 w Warszawie to dzieło owocnej współpracy Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa oraz stowarzyszenia i bardzo wielu oddanych rodziców. Kolejną inicjatywą Ewy i Piotra Raczyńskich było powołanie w 2012 roku Fundacji Światło dla Życia Impulsem do jej powstania była wieloletnia znajomość z kobietą zmagającą się z anoreksją. Przeżycia towarzyszące tej znajomości diametralnie zmieniły ich stosunek do życia i jedzenia. Poruszeni jej historią postanowili w 2012 roku założyć ośrodek dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Przez 11 kolejnych lat Ewa i Piotr nie tylko zaprosili do współpracy wielu znakomitych ekspertów, ale także zorganizowali profesjonalną pomoc dla ponad 800 chorych. Przez ten czas mieszkali w ośrodku, prowadzili długie rozmowy z podopiecznymi, udzielali wsparcia, a może przede wszystkim dawali życzliwą i akceptującą obecność. To wszystko zaowocowało powrotem do pełnego zdrowia setek osób, które podjęły leczenie stacjonarne. Na początku 2023 roku Ewa i Piotr, widząc coraz większe problemy ze zdrowiem psychicznym młodych Polaków, postanowili rozszerzyć zakres niesionej pomocy. Powołali do życia nowy projekt, który jest skierowany do osób zmagających się nie tylko z zaburzeniami odżywiania, ale również z depresją, nerwicą i lękiem. Pełni zaangażowania i oddania niosą pomoc w nowoczesnym, pięknie położonym ośrodku terapeutycznym w Konstancinie-Jeziornie.

O fundacji

Celem Fundacji Światło Dla Życia jest niesienie pomocy osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania, depresję, nerwicę, zmagających się z lękiem, objawami psychosomatycznymi, stratą, trudnościami społecznymi oraz w relacjach osobistych.  Zaburzenia psychiczne, kryzysy w związkach i rodzinach stają się coraz powszechniejszym problemem, dotykającym wysoko cywilizowane społeczeństwa, które łączy podobny tryb życia i zbliżone wzorce kulturowe.

Fundacja niesie światło nadziei na lepsze życie każdemu, kto chce podjąć się przejścia przez trudny moment w swoim życiu. Jeśli nie potrafisz sobie z tym poradzić, nie masz odpowiednio dużo siły, jesteś samotny/a - zaufaj nam. Wychodzimy Ci naprzeciw, bo Ty i Twoje życie są dla nas najważniejsze.

Pamiętaj, nie ma sytuacji ostatecznych. Tuż przed wschodem słońca często jest najzimniej i najciemniej. Twoje trudności w życiu mogą być początkiem czegoś zupełnie nowego, a Ty możesz w swoim życiu zobaczyć jeszcze blask wschodzącego słońca. Pomożemy Ci w tym dzięki odpowiednim programom terapeutycznym. Zrobimy to w oparciu o pomoc wysokiej klasy specjalistów, z którymi współpracujemy i którzy będą czuwać nad Twoim powrotem do życia. Dzięki nim, za jakiś czas będziesz mógł/a wyjść z cienia i cieszyć się każdą chwilą.

 WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia otyłości, leczenie anoreksji Warszawa
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

Pamiętaj, nie ma sytuacji ostatecznych. Tuż przed wschodem słońca często jest najzimniej i najciemniej. Twoje trudności w życiu mogą być początkiem czegoś zupełnie nowego, a Ty możesz w swoim życiu zobaczyć jeszcze blask wschodzącego słońca. Pomożemy Ci w tym dzięki odpowiednim programom terapeutycznym. Zrobimy to w oparciu o pomoc wysokiej klasy specjalistów, z którymi współpracujemy i którzy będą czuwać nad Twoim powrotem do życia. Dzięki nim, za jakiś czas będziesz mógł/a wyjść z cienia i cieszyć się każdą chwilą.

 

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

Ośrodek leczenia otyłości, Ośrodek leczenia bulimii

 Ośrodek leczenia otyłości, Ośrodek leczenia bulimii

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Ośrodek leczenia otyłości, anoreksji i bulimii


Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, a także otyłość leczenie. Turnusy terapeutyczne z profesjonalną kadrą.


Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne to profesjonalnie prowadzone zajęcia, grupowe i indywidualne, dzięki którym pacjent odzyska zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. Ośrodek leczenia anoreksji i bulimii cieszy się doskonałą renomą. Ośrodek leczenia otyłości pomaga zweryfikować dotychczasowy sposób odżywiania, zmienić sposób myślenia i zacząć lepiej żyć.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl