Misją Fundacji Światło Dla Życia jest wszechstronna edukacja i promocja zdrowia. Dzięki profesjonalnej kadrze oraz naszym partnerom medycznym stworzyliśmy idealne warunki do walki z chorobą w naszym ośrodku.

Współczesny ideał kobiety wykreowały media oraz dyktatorzy mody. Wzorcem stała się w latach sześćdziesiątych angielska modelka Twiggi – smukła i wiotka. Po niej przyszły następne, jeszcze szczuplejsze. Aż wreszcie nastała moda na „chudość”. Magazyny, szczególnie kobiece prześcigały się w ujawnianiu „cudownych” diet wielkich gwiazd i pięknych modelek. Schemat osoby o nieskazitelnej powierzchowności i smukłej sylwetce zaczął wrastać w naszą rzeczywistość. Nadwaga kojarzona była już tylko z brzydotą i nieestetycznym doznaniem. A przecież jeszcze czterdzieści lat wcześniej otyłość uważano za oznakę zdrowia i dobrobytu, zwłaszcza w kulturze zachodniej. Świadczą o tym choćby impresjonistyczne płótna Degasa czy Renoira, preferujących obfite kształty kobiece, dziś zupełnie nie do przyjęcia. We współczesnym świecie mamy bowiem do czynienia z apoteozą szczupłej, wręcz wychudzonej sylwetki. Konsekwencje tego są przerażające. Z badań przeprowadzonych w krajach zachodnich wynika, że 90 proc. kobiet nie akceptuje swojego wyglądu, uważając się za zbyt grube. Zdecydowana większość z nich stosuje głodówki i różne diety. Perspektywa osiągnięcia, dzięki tym zabiegom idealnie szczupłej sylwetki prowadzi często do anoreksji i bulimii. Lęk przed utyciem jest dla anorektyczki powodem niewinnego początkowo odchudzania. Z czasem jednak ograniczanie porcji żywieniowych staje się regułą, doprowadzając do zupełnego głodzenia. U bulimiczki natomiast ciągłe ograniczanie pokarmów jest wynikiem pragnienia bycia szczupłą i piękną. Efektem takiego postępowania może być pociąg do posiłków wysokokalorycznych oraz żarłoczność. Dotyka on głównie osoby o obniżonym poczuciu własnej wartości, będące pod szczególna presją społeczną. Według amerykańskich psychologów zasadniczego motywu zaburzeń żywieniowych upatrywać należy w próbie ucieczki od rzeczywistości, w której dominują wygórowane standardy, praktycznie nie do osiągnięcia. Jest to również ucieczka od negatywnych ocen innych oraz od depresji.

Podłoża zaburzeń sposobu odżywiania upatrywać należy również w rodzinie. Zdaniem badaczy brak umiejętności pokonywania kryzysów rodzinnych, unikanie konfliktów i niechęć do ich rozwiązywania, brak otwartej krytyki, trudności przystosowawcze, nadopiekuńczość czy rygorystyczne podejście do dzieci to tylko niektóre istotne symptomy. Ale zakłócone relacje rodzinne w powiązaniu z pewnymi cechami indywidualnymi, osobowościowymi oraz poddanie się pewnym wzorcom kulturowym i oczekiwaniom społecznym mogą z czasem prowadzić do rozwoju choroby.

Nadszedł moment, aby podjąć skuteczną próbę walki o zdrowie i szczęście młodego pokolenia. Nie możemy dłużej przyglądać się biernie tragediom, które rozgrywają się w wielu rodzinach. Musimy rozpocząć edukację, promować aktywny tryb życia, upowszechniać sport, turystykę i ekologię. Propagować zmianę zachowań w zakresie sposobów zdrowego odżywiania. Powinniśmy także usystematyzować kwestie efektywnej pomocy dla osób dotkniętych chorobami związanymi z zaburzeniami łaknienia, a uruchomienie specjalistycznego ośrodka terapeutycznego to nasz nadrzędny cel. Mamy nadzieję, że znajdą tam miejsce wszyscy potrzebującym. Chcemy również organizować ośrodki wsparcie dla rodzin chorych na anoreksję czy bulimię. Bez pomocy nie zostawimy też osób chorobliwie otyłych. Dla nich przygotujemy odpowiednie programu wspomagające wyjście z otyłości. Wierzymy, że misję, którą sobie wyznaczyliśmy uda się wypełnić.

O fundacji

Celem Fundacji Światło Dla Życia jest niesienie pomocy osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania, depresję, nerwicę, zmagających się z lękiem, objawami psychosomatycznymi, stratą, trudnościami społecznymi oraz w relacjach osobistych.  Zaburzenia psychiczne, kryzysy w związkach i rodzinach stają się coraz powszechniejszym problemem, dotykającym wysoko cywilizowane społeczeństwa, które łączy podobny tryb życia i zbliżone wzorce kulturowe.

Fundacja niesie światło nadziei na lepsze życie każdemu, kto chce podjąć się przejścia przez trudny moment w swoim życiu. Jeśli nie potrafisz sobie z tym poradzić, nie masz odpowiednio dużo siły, jesteś samotny/a - zaufaj nam. Wychodzimy Ci naprzeciw, bo Ty i Twoje życie są dla nas najważniejsze.

Pamiętaj, nie ma sytuacji ostatecznych. Tuż przed wschodem słońca często jest najzimniej i najciemniej. Twoje trudności w życiu mogą być początkiem czegoś zupełnie nowego, a Ty możesz w swoim życiu zobaczyć jeszcze blask wschodzącego słońca. Pomożemy Ci w tym dzięki odpowiednim programom terapeutycznym. Zrobimy to w oparciu o pomoc wysokiej klasy specjalistów, z którymi współpracujemy i którzy będą czuwać nad Twoim powrotem do życia. Dzięki nim, za jakiś czas będziesz mógł/a wyjść z cienia i cieszyć się każdą chwilą.

 WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia otyłości, leczenie anoreksji Warszawa
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

Pamiętaj, nie ma sytuacji ostatecznych. Tuż przed wschodem słońca często jest najzimniej i najciemniej. Twoje trudności w życiu mogą być początkiem czegoś zupełnie nowego, a Ty możesz w swoim życiu zobaczyć jeszcze blask wschodzącego słońca. Pomożemy Ci w tym dzięki odpowiednim programom terapeutycznym. Zrobimy to w oparciu o pomoc wysokiej klasy specjalistów, z którymi współpracujemy i którzy będą czuwać nad Twoim powrotem do życia. Dzięki nim, za jakiś czas będziesz mógł/a wyjść z cienia i cieszyć się każdą chwilą.

 

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

bulimia leczenie, Ośrodek walki z bulimią i anoreksją

 bulimia leczenie, Ośrodek walki z bulimią i anoreksją

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Ośrodek leczenia otyłości, anoreksji i bulimii


Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, a także otyłość leczenie. Turnusy terapeutyczne z profesjonalną kadrą.


Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne to profesjonalnie prowadzone zajęcia, grupowe i indywidualne, dzięki którym pacjent odzyska zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. Ośrodek leczenia anoreksji i bulimii cieszy się doskonałą renomą. Ośrodek leczenia otyłości pomaga zweryfikować dotychczasowy sposób odżywiania, zmienić sposób myślenia i zacząć lepiej żyć.

Fundacja Światło Dla Życia © 2024 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl