Pregoreksja

bulimia leczenie, Turnusy terapeutyczne
Skłonności do ograniczania jedzenia mają najczęściej te kobiety, którym sytuacja zawodowa narzuca określony wygląd zarówno w ciąży jak i po porodzie. Zamiast więc swoją uwagę koncentrować na ciąży i rozwoju dziecka, myślą głównie o swojej sylwetce.

Jest odmiana anoreksji i dotyczy kobiet w ciąży. Objawia się spożywaniem niewielkich ilości jedzenia i stosowaniem bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych w celu obniżania masy ciała oraz zachowania atrakcyjnej sylwetki. Pierwsze przypadki odnotowano dwa lata temu z Stanach Zjednoczonych. Ograniczenia żywieniowe narzucone przez pregorektyczki powodują niedobór głównych składników pokarmowych takich jak białka, tłuszcze i węglowodany oraz witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. To z kolei uniemożliwia przygotowanie organizmu do porodu, połogu i okresu karmienia. Zapotrzebowanie na określone składniki w diecie kobiety ciężarnej zmienia się w zależności od trymestru ciąży. Tego faktu nie wolno ignorować, bo konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe zarówno dla matek, jak i ich pociech. Osteoporoza, krwawienia z dróg rodnych, ryzyko poronienia, depresja poporodowa, brak pokarmu, przedwcześnie narodziny, niska waga urodzeniowa, słabe wyniki w skali APGAR, opóźnienia rozwoju oraz różnego rodzaju wady i deformacje to tylko część następstw pregoreksji.

Jedna na dwadzieścia ciężarnych kobiet boryka się z tym problemem
bulimia leczenie, Turnusy terapeutyczne
Zapotrzebowanie na określone składniki w diecie kobiety ciężarnej zmienia się w zależności od trymestru ciąży. 

Chorują na nią nie tylko modelki czy aktorki, ale także kobiety uprawiające powszechne zawody. Skłonności do ograniczania jedzenia mają najczęściej te, którym sytuacja zawodowa narzuca określony wygląd zarówno w ciąży jak i po porodzie.Zamiast więc swoją uwagę koncentrować na ciąży i rozwoju dziecka, myślą głównie o swojej sylwetce. Dane statystyczne są przerażające. Jedna na dwadzieścia ciężarnych kobiet boryka się z zaburzeniami, o mniejszym lub  większym nasileniu.Psychiatrzy i psychologowie twierdzą, że to dopiero początek lawinowych zachorowań. I choć pregoreksja nie została jeszcze sklasyfikowana jako choroba, uważa się ją za poważne zaburzenie. Kobiety z anoreksją ciążową powinny zatem zostać objęte pomocą psychoterapeuty oraz dietetyka. Tylko porada specjalisty może pomóc ciężarnej.

 

WSPARCIE FINANSOWE

bulimia leczenie, Turnusy terapeutyczne
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

bulimia leczenie, Turnusy terapeutyczne

 bulimia leczenie, Turnusy terapeutyczne

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2024 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl