O otyłości

Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Świadoma, zdrowa dieta bez wyrzeczeń oraz regularny wysiłek fizyczny pozwolą nie tylko zmniejszyć ilość zbędnych kilogramów, ale także podnieść jakość i długość naszego życia. 

Czynniki środowiskowe i uwarunkowania genetyczne to dwie zasadnicze przyczyny otyłości. Życie w biegu i nieustannym stresie zdecydowanie sprzyja nadwadze. Ale charakterystyczne dla naszych czasów wygodnictwo, „kanapowy” tryb życia, brak wysiłku fizycznego czy niewłaściwe nawyki żywieniowe zwiększają odsetek ludzi otyłych. Poważny wpływ na nadwagę ma także to, co i jak jemy. Coraz rzadziej jadamy w gronie rodziny, zamieniając zdrowy, domowy posiłek na menu barów szybkiej obsługi. I tak, nawet tego nie zauważając stajemy się zależni od „śmieciowego” jedzenia, które nieuchronnie prowadzi do otyłości. Analogicznie, gdy w grę wchodzą czynniki genetyczne. W rodzinie, w której w przeszłości występowała otyłość, problem ten prawdopodobnie pojawi się w kolejnym i następnym pokoleniu, dlatego tak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat zasad racjonalnego odżywiania. Dodatkowo przyczyna nadwagi może być niedoczynnością tarczycy, albo kłopoty ze snem.

Choć ich potrzeby żywieniowe są coraz skromniejsze, jedzenie w dalszym ciągu pozostaje w centrum zainteresowania. Jak na ironię, są niekiedy świetnymi kucharkami. Potrafią przyrządzić znakomity posiłek, którego same nawet nie tkną. I tak nie zauważając kiedy, wpadają w pętlę sprzeczności, tracąc kontrolę nad zachowaniami związanymi z jedzeniem i odchudzaniem. To ostatnie staje się sensem całego życia.

Redukcja masy ciała o 5% może przynieść istotne korzyści zdrowotne
Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Otyłość jest jednym z najbardziej widocznych ale też najbardziej lekceważonych problemów zdrowotnych. 

Aby lepiej zrozumieć zagadnienie zatrzymajmy się na moment przy definicji. Otyłość jest stanem, w którym nadmierna ilość tłuszczu gromadzącego się w postaci tkanki tłuszczowej wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Jeśli jej udział procentowy w całkowitej masie ciała przekroczy 20% mówimy o poważnym problemie. Pamiętaj, że redukcja masy ciała o 10 kilogramów to:

- spadek ciśnienia skurczowego o 10 mm Hg,
- spadek ciśnienia rozkurczowego o 20 mm Hg,
- spadek cholesterolu całkowitego o 10%,
- spadek cholesterolu LDL o 15 %,
- spadek ryzyka rozwoju cukrzycy o 50%,
- spadek stężenia glukozy w surowicy o 30-50%,
- wzrost tolerancji wysiłku o 33%,
- spadek zgonów ogółem o 20-25%.
 
 

W rzeczywistości to bardzo złożony stan kliniczny, uznawany przez lekarzy jako choroba przewlekła, której towarzyszą liczne powikłania ze strony układu krążenia i innych narządów. Właśnie ona może przyczynić się do cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, niewydolność serca, udaru mózgu, zaburzeń mięśniowo-szkieletowych czy wystąpienia nowotworów. Jednak nawet niewielkie zmniejszenie masy ciała powoduje ograniczenie ryzyka przedwczesnego zgonu. Pamiętajmy, że redukcja masy ciała tylko o 5% wartości wyjściowej, może przynieść istotne korzyści zdrowotne i znacząco zmniejszyć ryzyko wielu chorób.

Warto zastanowić się, nad dotychczasowym sposobem odżywiania. Zmienić sposób myślenia i zacząć lepiej żyć. Powinniśmy dążyć do osiągnięcia „zdrowej” wagi. Bo jak się okazuje większe znaczenie ma utrzymanie przez dłuższy okres obniżonej, nawet nieznaczne masy ciała, niż radykalna utrata większej liczby kilogramów. Im wcześniej rozpoczniemy zmniejszanie czynników ryzyka i wprowadzanie zdrowego stylu życia, tym lepsze uzyskamy efekty.

IDEA TERAPEUTYCZNEGO PROGRAMU DLA OSÓB Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, skorzystaj z szansy jaką daje Ci leczenie w ośrodku terapeutycznym ALIRA, należącym do Fundacji Światło Dla Życia. Nasz autorski program terapii da początek nowego, zdrowszego życia.

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!


  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

 Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl