Ortoreksja

otyłość leczenie, Ośrodek leczenia anoreksji
Ostatecznie ortorektyk je tylko kilka wybranych produktów, które jego zdaniem są bezpieczne dla organizmu.

Eliminacja z diety białego pieczywa, smażonych potraw, tłustych mięs i wędlin może stać się obsesją prowadzącą do poważnych zaburzeń odżywiania. Do kręgu chorób żywieniowych o podłożu psychicznym takich jak anoreksja i bulimia dołączyła w 1997 roku ortoreksja. Maniakalny wręcz sposób usuwania z diety coraz większej ilości niezdrowych, jego zdaniem i skażonych produktów zmusza chorego do stosowania drakońskiej diety. Podstawowa dewiza ortorektyka to być zdrowym. Początkowo rezygnuje ze słodyczy i tłuszczów. Potem kupuje tylko żywność ekologiczną. Na półkach z książkami mnoży kolekcje poradników o tym, co jeść, a czego unikać. W kolejnym etapie choroby większość wolnego czasu poświęca przygotowaniu menu, dokładnemu planowaniu posiłków, analizie składu produktów. Sama czynność jedzenia staje się wyjątkowo czasochłonna. Ostatecznie ortorektyk je tylko kilka wybranych produktów, które jego zdaniem są bezpieczne dla organizmu.

 Na skutek niedoboru witamin i składników mineralnych wynikających z niewłaściwej diety, pojawiają się zawroty i bóle głowy, kłopoty z koncentracją i pamięcią, nudności, bóle brzucha, problemy z ciśnieniem. Narzucone rygory dietetyczne zaburzają produkcję estrogenów odpowiedzialnych za regularność cykli miesiączkowych, a deficyt białka i wapnia prowadzi do osteoporozy. Zbyt mała ilość żelaza i cynku  powoduje często osłabienie, anemię i spadek odporności. Niedobory energetyczne z kolei mają wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu, co prowadzić do pojawienia się depresji i zaburzeń psychicznych.

ostatecznie ortorektyk je tylko kilka wybranych produktów

Zdaniem większości psychologów, ortoreksja jest chorobą ludzi zbyt mocno skoncentrowanych na sobie i dążących do osiągnięcia perfekcji. Terapia bywa trudna, ponieważ chorzy są przekonani o całkowitej słuszności swoich wyborów. Myśli o jedzeniu przejmują całkowitą kontrolę nad życiem i prowadzą do skrajnego wyczerpania psychicznego. Ortoreksję powinien leczyć psycholog lub psychiatra. 

WSPARCIE FINANSOWE

otyłość leczenie, Ośrodek leczenia anoreksji
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

otyłość leczenie, Ośrodek leczenia anoreksji

 otyłość leczenie, Ośrodek leczenia anoreksji

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl