Objadanie kompulsywne

Ośrodek leczenia bulimii, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Uzależnienie od jedzenia, bo tak nazywamy inaczej to schorzenie jest często bagatelizowane we wczesnym stadium i mylone ze zwykłym obżarstwem. 

Jedzenie poprawia nastrój, gdyż pobudza w organizmie produkcje endorfin nazywanych hormonami szczęścia. Jednak poprawianie nastroju jedzeniem czasem wymyka się spod kontroli, przybierając przybiera postać obsesji. Spożywanie posiłków w niekontrolowanych ilościach, często w bardzo szybkim tempie aż do momentu odczuwania przykrych objawów gastrycznych to objawy kompulsywnego objadania , jednego z częstych zaburzeń odżywiania. Jego przyczyną nie jest jednak głód lecz stres, bezradność, poczuciem przytłoczenia i przeciążenia wyzwaniami, z którymi nie możemy sobie poradzić. Jedzenie w tym przypadku pełni funkcję emocjonalną, redukując początkowo skutki stresu. W przeciwieństwie do bulimii, nie  ma tu działań kompensacyjnych i chory nie stara się pozbyć z organizmu spożytego pokarmu. Uzależnienie od jedzenia, bo tak nazywamy inaczej to schorzenie jest często bagatelizowane we wczesnym stadium i mylone ze zwykłym obżarstwem. Problem jednak tkwi nie w nadmiernym apetycie lecz w psychice i dotyka coraz większej liczby osób. 

10% poddawanych terapii odchudzającej cierpi na tę chorobę

Według amerykańskich badań aż 10% poddawanych terapii odchudzającej cierpi na tę chorobę, która  często występuje rodzinnie i może być wynikiem przekazywania niewłaściwych wzorców zachowań w domu.

Chorobliwe objadanie w konsekwencji prowadzi do nadwagi i otyłości, z którymi wiążą się inne poważne schorzenia takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia , nadciśnienie tętnicze, choroby układu kostno-stawowego, stłuszczenie wątroby, depresja. Leczenie uzależnienia od jedzenia należy bezwzględnie powierzyć specjalistom – psychologom i psychoterapeutom, którzy pomogą rozpoznać i nazwać emocje wywołujące ataki.

 

IDEA TERAPEUTYCZNEGO PROGRAMU DLA OSÓB Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, skorzystaj z szansy jaką daje Ci leczenie w ośrodku terapeutycznym ALIRA, należącym do Fundacji Światło Dla Życia. Nasz autorski program terapii da początek nowego, zdrowszego życia.

Szczegóły programu do pobrania w PDF

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia bulimii, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

Ośrodek leczenia bulimii, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

 Ośrodek leczenia bulimii, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl