Neofobia

Turnusy terapeutyczne, anoreksja leczenie
Co dziesiąty maluch w wieku przedszkolnym wzbrania się przed wprowadzaniem do diety nieznanych produktów.

Jest przypadłością najmłodszych a jej rozpoznanie bywa niezwykle trudne. Dzieci z neofobią nie odbiegają swym wyglądem od innych. Są tylko nieznacznie szczuplejsze. Niechęć do jedzenia, a przede wszystkim do próbowania nowości to problem, z którym na co dzień zmaga się większość rodziców. Z badań wynika, że co dziesiąty maluch w wieku przedszkolnym wzbrania się przed wprowadzaniem do diety nieznanych produktów. Oczywiście jest to prawidłowy odruch obronny, z którego wyrasta się około siódmego roku życia.Zdarza się też, że dziecko odrzuca pokarmy wcześniej znane, albo z malucha o doskonałym apetycie nagle staje się nie jadkiem. Badania wykazują, że próby wielokrotnego podawanie tej samej potrawy mogą przynieść dobre rezultaty. Nie mniej trzeba pamiętać, by czynić to cierpliwie i systematycznie. Wtedy jest szansa, aby nieznany produkt zmienił się w znajomy i tolerowany. Warto tu podkreślić, że jadłospis dziecka musi być urozmaicany stopniowo.

Jednak, gdy zauważymy, że kolejna próba wprowadzenia nowości kończy się fiaskiem lub gdy maluch coraz częściej unika jedzenia, możemy podejrzewać neofobię. Jej skutki mogą się ujawnić dopiero w wieku dojrzewania w postaci niebezpiecznych zaburzeń odżywiania. Choroba może zwiastować anoreksji, bulimii, a nawet nowotwory, które między innymi są konsekwencją niewłaściwej diety. 

Zdarza się też, że dziecko odrzuca pokarmy wcześniej znane

Terapia w neofobii pokarmowej opiera się na nauce prawidłowych zachowań żywieniowych oraz leczeniu dietetycznym. Czasami konieczna jest również konsultacja psychologiczna i wkroczenie z leczeniem farmakologicznym.

WSPARCIE FINANSOWE

Turnusy terapeutyczne, anoreksja leczenie
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

Turnusy terapeutyczne, anoreksja leczenie

 Turnusy terapeutyczne, anoreksja leczenie

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl