O bulimii

bulimia leczenie, Ośrodek leczenia otyłości
Bulimia jest chorobą o podłożu psychicznym zagrażającą zdrowiu, a nawet życiu.

Szacuje się, że dotyka około 4 %  osób między 18 a 30 rokiem życia. Umiera około 2 % chorych. Bulimia stanowi jedno z najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych zaburzeń odżywiania. Jest chorobą o podłożu psychicznym, zagrażającą zdrowiu, a nawet życiu. Charakteryzuje się okresowymi napadami niepohamowanego apetytu oraz brakiem kontroli nad ilością spożywanego pokarmu. Ataki obżarstwa mogą zdarzać się raz, dwa razy w tygodniu lub kilka razy dziennie.  Kończą się najczęściej długą wizytą w toalecie lub zażyciem dużej ilości środków przeczyszczających. Bywa, że nawet bezpośrednio po jedzeniu ponownie pojawia się uczucie głodu. I wtedy rozpoczyna się walka z ciałem i jego potrzebami. Z jednej strony do głosu dochodzi obawa o nadwagę, z drugiej przyjemność czerpana z jedzenia. Dlatego przestrzeganie diety staje się dla chorego niezwykle ważne a intensywne ćwiczenia fizyczne pomagają w utrzymaniu normalnej wagi ciała.

Powstaje jednak błędne koło – odchudzanie się, objadanie, wymioty. Po nich poranione palce i blizny na opuszkach, zaognione gardło, bóle żołądka czy uszkodzenie szkliwa zębów. Są to tylko niektóre, mniej groźne efekty uboczne bulimii. Ale zmiana cyklu menstruacyjnego, zanik popędu seksualnego, osłabienia siły mięśniowej, zaburzenia pracy jelit czy odwodnienie to już poważne konsekwencje. Niekontrolowane objadanie się powoduje także zmniejszenie ilości potasu, co prowadzi do uszkodzenia mięśnia sercowego i zwiększenia ryzyka zawału serca. 

Bywa, że nawet bezpośrednio po jedzeniu bulimiczka czuje się głodna
bulimia leczenie, Ośrodek leczenia otyłości
Ataki obżarstwa zdarzajją się raz, dwa razy w tygodniu lub kilka razy dziennie. Kończą się długą wizytą w toalecie
 

 Incydenty obżarstwa mogą być spowodowane samotnością, gniewem, brakiem akceptacji, niską samooceną, depresją. Stres, niepokój, kłopoty w kontrolowaniu impulsów, problemy w radzeniu sobie z życiem w ogóle mogą wyzwalać autoagresję, która czasem prowadzi do samookaleczania. Bulimia to ciężka choroba psychiczna objawiająca się swoistą manifestacją uczuć, których nie można wyrazić czy ukierunkować we właściwy sposób. Z medycznego punktu widzenia leczenie bulimii jest niezwykle trudne i wymaga zaangażowanie wielu specjalistów – psychiatry, dietetyka, psychologa, psychoterapeuty. Wyjątkowe zadanie ma także rodzina, której wsparcie jest dla chorego bardzo ważne. 

 

 

 

WSPARCIE FINANSOWE

bulimia leczenie, Ośrodek leczenia otyłości
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

bulimia leczenie, Ośrodek leczenia otyłości

 bulimia leczenie, Ośrodek leczenia otyłości

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2023 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl