Bigoreksja

Ośrodek leczenia anoreksji, Turnusy terapeutyczne
Rygorystyczna dieta, potem suplementy, wreszcie sterydy blokujące wytwarzanie naturalnego testosteronu.

Mechanizm bigoreksji jest bardzo zbliżony do tego, który funkcjonuje w obrębie anoreksji. Oznacza to, że problem pojawia się w głowie i dotyczy chęci osiągnięcia idealnego wyglądu. W tym przypadku chodzi głównie o mężczyzn, wśród których funkcjonuje bardzo konkretny wzorzec idealnej sylwetki.Zaczyna się niewinnie regularnymi ćwiczeniami w siłowni. Jednak z czasem bigorektyk uważa, że przyrost masy mięśniowej jest ciągle niewystarczający.  Dołącza więc rygorystyczną dietę, potem jej suplementy, by wreszcie sięgnąć po sterydy, blokujące wytwarzanie naturalnego testosteronu.  Zamiłowanie do pięknej sylwetki może przerodzić się w uzależnienie. A za tym kryje się zaburzony obraz własnego ciała. Fascynacja kulturystyką może działać jak narkotyk. Specjaliści oceniają, że aż 10 % mężczyzn intensywnie uprawiających kulturystykę cierpi na bigoreksję, poczynając od najłagodniejszej jej formy po taką, która całkowicie wyniszcza organizm. Wzrostowi zachorowań sprzyja moda i kult ciała.  

10 % mężczyzn uprawiających intensywnie kulturystykę cierpi na bigoreksję
Ośrodek leczenia anoreksji, Turnusy terapeutyczne
Kontakty towarzyskie są niepotrzebną stratą czasu i z reguły kolidują z precyzyjnie zaplanowanym harmonogramem treningów.            

Podstawowa przyczyna choroby tkwi w braku akceptacji własnego ciała oraz  w problemie z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej. Bigorektyk jest skupiony na sobie, stroni od ludzi, nie potrzebuje aprobaty. Kontakty towarzyskie są niepotrzebną stratą czasu i z reguły kolidują z precyzyjnie zaplanowanym harmonogramem treningów. Zamykanie się we własnej muskularnej skorupie często prowadzi do depresji. Na psychikę wpływa również przyjmowanie sterydów, powodujących napady agresji lub absolutnej apatii. Sterydy przyczyniają się również do miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu oraz chorób nowotworowy wątroby i nerek. Obniżają płodność, powodują problemy z potencją, a u nastolatków hamują wzrost.W bigoreksji chorzy często są samotni. A samotnie trudno walczyć z coraz większym uzależnieniem  Bez wsparcia i zrozumienia najbliższego otoczenia nie mają większych szans na pokonanie choroby.  Najskuteczniejszym sposobem wyjścia z niej jest odpowiednia psychoterapia. 

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia anoreksji, Turnusy terapeutyczne
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

  

Kim jesteśmy?

Witamy na stronie Fundacji Światło Dla Życia, której celem jest wszechstronna pomoc terapeutyczna dla osób zmagających się z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości i odżywiania. Wspieramy również pary i rodziny w rozwiązywaniu problemów, konfliktów i budowaniu bliskości. Organizujemy konferencje, spotkania, szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz wyzwaniom, jakie niesie dla nas współczesny świat. Tworzymy społeczność psychoterapeutów, lekarzy, filozofów i socjologów. Problemy z jakimi zmagamy się jako ludzie, wymagają uwzględnienia wielu perspektyw oraz dialogu, dlatego staramy się tworzyć całościowy program terapeutyczny, skoncentrowany na głębokim rozumieniu oraz otwartym podejściu do drugiego człowieka.

 

Gdzie działamy ? 

 

Ośrodek leczenia anoreksji, Turnusy terapeutyczne

 Ośrodek leczenia anoreksji, Turnusy terapeutyczne

Ośrodek Alira

 

Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

ALIRA 

 

Ośrodek Rozwojowo Regeneracyjny

ALIRA 

 

     

 

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2024 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl