Fundatorzy Fundacji Światło dla Życia

  • Piotr Raczyński (wieloletni przedsiębiorca, doradca rynku nieruchomości)
  • Ewa Galus-Raczyńska (dziennikarka radiowa i telewizyjna) 

Pierwsze, ważne kroki na niwie działań społecznych stawiali w 1998 roku koncentrując się na pracy na rzecz malutkiej, trzyoddziałowej, katolickiej szkoły podstawowej numer 87  im. Świętego Franciszka z Asyżu w Warszawie, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa. W 1999 roku byli inicjatorami powstania Stowarzyszenia na rzecz budowy nowego gmachu szkoły oraz poszerzenia zakresu edukacji o kolejne trzy oddziały. Prezesem stowarzyszenia został Piotr Raczyński. We wrześniu 2001 roku wmurowany został  kamień węgielny pod budowę szkoły. Poświęcił go na specjalnej audiencji  Papież Jan Pawła II. Dwa lata później otwarto nowy obiekt z salą gimnastyczną, nowoczesnym boiskiem sportowym oraz kaplicą, do której krzyż wykonali rodzice jednego z uczniów, uznani warszawscy rzeźbiarze Dariusz Kowalski i jego żona Teresa Pastuszko - Kowalska. Budynek przy ulicy Teresińskiej 9 w Warszawie to dzieło owocnej współpracy Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa oraz bardzo wielu oddanych rodziców. Kolejną inicjatywą Ewy i Piotra Raczyńskich było powołanie w 2012 roku Fundacji Światło dla Życia, niosącej pomoc osobom z zaburzeniami procesu odżywiania. Impulsem do jej powstania była wieloletnia znajomość z kobietą zmagającą się z anoreksją. Przeżycia towarzyszące tej znajomości diametralnie zmieniły ich stosunek do życia i jedzenia. 

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia otyłości, leczenie anoreksji Warszawa
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

do góry

Ośrodek leczenia otyłości, anoreksji i bulimii


Ośrodek walki z bulimią i anoreksją, a także otyłość leczenie. Turnusy terapeutyczne z profesjonalną kadrą.


Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne to profesjonalnie prowadzone zajęcia, grupowe i indywidualne, dzięki którym pacjent odzyska zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. Ośrodek leczenia anoreksji i bulimii cieszy się doskonałą renomą. Ośrodek leczenia otyłości pomaga zweryfikować dotychczasowy sposób odżywiania, zmienić sposób myślenia i zacząć lepiej żyć.

Fundacja Światło Dla Życia © 2021 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl