Dla bliskich

Podłoża zaburzeń sposobu odżywiania upatrywać należy między innymi w rodzinie. Zdaniem badaczy brak umiejętności pokonywania kryzysów rodzinnych, unikanie konfliktów i niechęć do ich rozwiązywania, brak otwartej krytyki, trudności przystosowawcze, nadopiekuńczość czy rygorystyczne podejście do dzieci to tylko niektóre istotne symptomy. Zakłócone relacje rodzinne w powiązaniu z pewnymi cechami indywidualnymi, osobowościowymi oraz poddanie się określonym wzorcom kulturowym i oczekiwaniom społecznym mogą z czasem prowadzić do rozwoju choroby. Pojawienia się zaburzeń odżywiania w rodzinie ma wpływ na  zachowania i samopoczucie wszystkich jej członków. Trzeba pamiętać, że każdy domownik doświadcza choroby na swój sposób. Jednak by pomóc – trzeba reagować.

WSPARCIE FINANSOWE

Ośrodek leczenia otyłości, leczenie anoreksji Warszawa
Fundacja Światło Dla Życia co roku otrzymuje wiele listów od osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyzdrowienia, czy godnego życia.
Wychodząc naprzeciw tym osobom postanowiliśmy uruchomić portal zbiórkowy swiatelkozycia.pl.
Każdy potrzebujący może uruchomić zbiórkę poprzez nasz portal, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie swiatelkozycia.pl. w zakładce ZGŁOŚ POTRZEBUJĄCEGO (www.swiatelkozycia.pl/jak-pomagac/)

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zgłoś się, nie czekaj!
Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj. Twoja pomoc jest bardzo ważna!

do góry

Specjalistyczne leczenie anoreksji Warszawa


Ośrodek leczenia otyłości pokaże Ci jak zdrowo jeść i schudnąć tak, by zapobiec wielu poważnym chorobom.


Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia Światło dla Życia, oferuje specjalistyczne i zaawansowane leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją skupia się na anoreksja leczenie i bulimia leczenie, chorobach, które tak samo wyniszczają ciało jak i psychikę pacjenta. Ośrodek leczenia otyłości pomaga zweryfikować dotychczasowy sposób odżywiania, zmienić sposób myślenia i zacząć lepiej żyć. Pomaga dążyć do osiągnięcia „zdrowej” wagi, bo redukcja masy ciała tylko o 5% wartości wyjściowej, może przynieść istotne korzyści zdrowotne i  zmniejszyć ryzyko wielu chorób. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją Światło dla Życia to przede wszystkim miejsce, w którym można odzyskać zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi.

Fundacja Światło Dla Życia © 2021 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl