Objadanie kompulsywne

Ośrodek leczenia bulimii, Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia
Uzależnienie od jedzenia, bo tak nazywamy inaczej to schorzenie jest często bagatelizowane we wczesnym stadium i mylone ze zwykłym obżarstwem. 

Jedzenie poprawia nastrój, gdyż pobudza w organizmie produkcje endorfin nazywanych hormonami szczęścia. Jednak poprawianie nastroju jedzeniem czasem wymyka się spod kontroli, przybierając przybiera postać obsesji. Spożywanie posiłków w niekontrolowanych ilościach, często w bardzo szybkim tempie aż do momentu odczuwania przykrych objawów gastrycznych to objawy kompulsywnego objadania , jednego z częstych zaburzeń odżywiania. Jego przyczyną nie jest jednak głód lecz stres, bezradność, poczuciem przytłoczenia i przeciążenia wyzwaniami, z którymi nie możemy sobie poradzić. Jedzenie w tym przypadku pełni funkcję emocjonalną, redukując początkowo skutki stresu. W przeciwieństwie do bulimii, nie  ma tu działań kompensacyjnych i chory nie stara się pozbyć z organizmu spożytego pokarmu. Uzależnienie od jedzenia, bo tak nazywamy inaczej to schorzenie jest często bagatelizowane we wczesnym stadium i mylone ze zwykłym obżarstwem. Problem jednak tkwi nie w nadmiernym apetycie lecz w psychice i dotyka coraz większej liczby osób. 

10% poddawanych terapii odchudzającej cierpi na tę chorobę

Według amerykańskich badań aż 10% poddawanych terapii odchudzającej cierpi na tę chorobę, która  często występuje rodzinnie i może być wynikiem przekazywania niewłaściwych wzorców zachowań w domu.

Chorobliwe objadanie w konsekwencji prowadzi do nadwagi i otyłości, z którymi wiążą się inne poważne schorzenia takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia , nadciśnienie tętnicze, choroby układu kostno-stawowego, stłuszczenie wątroby, depresja. Leczenie uzależnienia od jedzenia należy bezwzględnie powierzyć specjalistom – psychologom i psychoterapeutom, którzy pomogą rozpoznać i nazwać emocje wywołujące ataki.

 

IDEA TERAPEUTYCZNEGO PROGRAMU DLA OSÓB Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, skorzystaj z szansy jaką daje Ci leczenie w ośrodku terapeutycznym ALIRA, należącym do Fundacji Światło Dla Życia. Nasz autorski program terapii da początek nowego, zdrowszego życia.

Szczegóły programu do pobrania w PDF

do góry

Turnusy terapeutyczne dla chorych na anoreksję


Ośrodek leczenia bulimii i anoreksja leczenie. Turnusy terapeutyczne w miłym ośrodku z profesjonalnym personelem.


Ośrodek leczenia anoreksji Światło dla Życia, to miejsce którego misją jest leczenie anoreksji Warszawa. Ośrodek zapobiegania chorobom łaknienia proponuje nie tylko specjalistyczne terapie związane z anoreksja leczenie czy bulimia leczenie, ale także otyłość leczenie, która jest aktualnie poważnym zagrożeniem dla zdrowia i uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Turnusy terapeutyczne prowadzone są w ośrodku usytuowanym w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, co stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Ośrodek walki z bulimią i anoreksją to miejsce w którym można odnaleźć spokój, odzyskać siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi. I co najważniejsze – powrócić do zdrowia.

Fundacja Światło Dla Życia © 2018 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl